Znamy koszty kaucji za urządzenie viaBOX.

1
375

Według informacji otrzymanych z infolinii portalu viatoll.pl koszt kaucji za jedno urządzenie viaBOX, które możemy zainstalować w jednym pojeździe to 120 zł brutto.

Do korzystania z sieci dróg płatnych w Polsce należy zarejestrować się w Systemie viaTOLL. Rejestracji można dokonać w Punktach Obsługi Klienta lub Punktach Dystrybucji viaTOLL.

przejdź do: Co to jest viaTOLL?

Od 2 maja 2011 r. będzie można dokonać wstępnej rejestracji za pomocą strony internetowej www.viatoll.pl lub przy pomocy Telefonicznego Centrum Obsługi Klienta. Kierowca (lub właściciel pojazdu) będzie zobowiązany do przedstawienia odpowiednich dokumentów. Sama rejestracja jest bezpłatna. Podobnie jak w Słowacji urządzenie viaBOX zostanie wydane po dokonaniu rejestracji i podpisaniu umowy oraz wniesieniu kaucji. Koszt kaucji za jedno urządzenie viaBOX, które możemy zainstalować w jednym pojeździe to 120 zł brutto. Jest to jednorazowa kaucja, która w przypadku zdania urządzenia będzie  zwracana.

przejdź do: Co to jest viaBOX?

W przypadku zmiany numerów rejestracyjnych,sprzedaży bądź wyrejestrowaniu auta jest możliwość przerejestrowania viaBOX na inne numery. Instalacja viaBOX będzie polegać na zamontowaniu urządzenia viaBOX po wewnętrznej stronie przedniej szyby. Pomogą w tym dwustronne plastry dołączone do opakowania. Do opakowania będzie dołączona szczegółowa instrukcja więc jego obsługa nie powinna stanowić problemu.

przejdź do: Wykaz płatnych dróg

Urządzenie pokładowe korzysta z baterii, nie wymaga podłączenia pod gniazdo zapalniczki 12V. Gdy viaBOX stanie się niepotrzebny, będzie można go zwrócić w Punkcie Dystrybucji lub Punkcie Obsługi Klienta. Warunkiem zwrotu kaucji jest brak zaległości w płatnościach z tytułu opłaty elektronicznej, ponadto wymagane będzie okazanie odpowiednich dokumentów (podobnych do tych, jakie będą wymagane przy rejestracji).

przejdź do: Jak płacić w systemie viaTOLL?

1 KOMENTARZ

  1. Witam serdecznie,

    Chciałam napisać niewielkie sprostowanie. Strona wprowadza w błąd, ponieważ koszt kaucji wynosi 120 zł, a nie jak wskazano wyżej 220 zł. To jest jedyny koszt jaki poniesie użytkownik (oprócz opłaty za konkretny przejechany odcinek drogi płatnej). Nie ma żadnej opłaty za montaż, gdyż on jest łatwy i użytkownik to robi osobiście. I nie ma tu żadnej instalacji, ponieważ jak już wspomniałam wcześniej, urządzenie jest proste w użytkowaniu i jego się montuje.

    W razie jakichś wątpliwości zapraszam na stronę http://www.viatoll.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here