Szerokopasmowa łączność satelitarna umożliwia budowę inteligentnych autostrad w Polsce

0
222

Warszawa, 22 marca 2012 ― Hughes Network Systems Europe i jego polski partner IT Partners Sp.z.o.o., poinformowały o zakończeniu wdrożenia sieci opartej na technologii łączności satelitarnej dla Kapsch TrafficCom (www.kapsch.net). Obsługuje ona system elektronicznego pobierania opłat viaTOLL (www.viatoll.pl) powstały w ramach projektu dla Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA, http://gddkia.gov.pl/).

W ramach umowy Hughes i IT Partners dostarczyły i zainstalowały rozwiązania szerokopasmowej łączności satelitarnej HughesNet® w ponad 500 lokalizacjach w całym kraju. Obejmują one bramki automatycznego pobierania opłat na głównych drogach oraz przydrożne punkty sprzedaży urządzeń viaBOX, które montuje się w pojazdach.

Pokładowe urządzenie viaBOX przesyła zakodowane informacje o pojeździe do bramek rozmieszczonych na drogach. Następnie bramki przekazują te informacje przez szerokopasmowe łącza satelitarne do centrum obsługi systemu, a kierowca jest obciążany kosztami korzystania z określonego odcinka płatnej drogi.

Sieciowy system satelitarny Hughes umożliwia działanie systemu viaTOLL, dzięki któremu polskie Ministerstwo Infrastruktury może automatycznie i tanio realizować pobieranie opłat za korzystanie z autostrad, dróg szybkiego ruchu i dróg krajowych. Ponad 600.000 pojazdów jest już zarejestrowanych w systemie viaTOLL, a liczba ta jeszcze zwiększy się w najbliższych miesiącach.

„Wybraliśmy do współpracy firmy Hughes i IT Partners, ponieważ od wielu lat z powodzeniem zajmują się rozwijaniem innowacyjnych technologii satelitarnych, zapewniając do nich dostęp na terenie całej Polski, a podłączenia każdej nowej lokalizacji w ciągu zaledwie kilku godzin” – powiedział Marek Cywiński, dyrektor zarządzający z firmy Kapsch.  „Co więcej elastyczność technologii satelitarnej Hughes pozwoliła nam zrealizować wdrożenie w rekordowym czasie i przed terminem”. Kompletne wdrożenie, zgodnie z wymaganiami GDDKiA, musiało być wykonane w czasie krótszym niż 8 miesięcy”.

„Firma Hughes jest dumna ze swojego udziału w sukcesie projektu viaTOLL i dostarczenia szerokopasmowych urządzeń satelitarnych HughesNet® w większości lokalizacji” – powiedział Christopher Britton, dyrektor zarządzający Hughes Europe. „Oferowana przez nas technologia satelitarna jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku dynamicznych projektów wymagających najwyższej wydajności, przystępnej ceny oraz najwyższego poziomu dostępności niezależnie od lokalizacji”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here