System viaTOLL na odcinkach autostrad zarządzanych przez GDDKiA

0
211

W odpowiedzi na liczne pytania kierowców i właścicieli firm transportowych informujemy, że elektroniczny system poboru opłat viaTOLL obowiązuje na tych odcinkach autostrad, które są zarządzane przez GDDKiA.

Obecnie są to:

  • autostrada A1 na odcinkach: węzeł Tuszyn – węzeł Bełchatów, węzeł Sośnica – węzeł Świerklany;
  • autostrada A2 na odcinku węzeł Modła – węzeł Stryków I;
  • autostrada A4 na odcinkach: Zgorzelec (granica państwowa) – węzeł Bielany Wrocławskie, węzeł Bielany Wrocławskie – węzeł Kleszczów, węzeł Kleszczów – węzeł Murckowska, węzeł Balice I – węzeł Szarów;
  • autostrada A6 na odcinku Kołbaskowo (granica państwowa) – węzeł Kijewo;
  • autostrada A8 na odcinku węzeł Nowa Wieś Wrocławska (A4) – węzeł Pawłowice;
  • autostrada A18 na odcinku Golnice – Krzyżowa

System elektronicznego poboru opłat viaTOLL nie obejmuje płatnych odcinków autostrad zarządzanych przez koncesjonariuszy. Oznacza to, że kierowcy, którzy dotychczas opłacali za pomocą winiet przejazd autostradą A1 na odcinku Rusocin-Nowe Marzy, A2 na odcinku Konin – Nowy Tomyśl, A4 na odcinku Kraków – Katowice będą musieli wnieść opłatę w miejscu manualnego poboru opłat, czyli na tzw. bramkach.

Mapę pełnej sieci dróg objętych systemem viaTOLL znaleźć można na stronie internetowej viaBOX.pl w zakładce Wykaz płatnych dróg. W razie dalszych wątpliwości prosimy o kontakt z Telefonicznym Centrum Obsługi Klienta.

 

źródło: www.viatoll.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here