Płatność na odcinku MSPO A-2 Konin-Stryków także kartami flotowymi i paliwowymi

0
192

Obowiązujący od 1 lipca Manualny System Pobóru Opłat, na liczącym 103 kilometrów odcinku autostrady A2 Konin-Stryków, umożliwia uiszczanie opłat na bramkach zarówno gotówką czy kartą bankową, jak i przy wykorzystaniu kart flotowych. Obecnie, akceptowane są karty flotowe DKV, BP/ARAL, ENI/AGIP, OMV, Statoil i UTA.

Przypominamy, że Manualnym Systemem Poboru Opłat objęci są kierowcy pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5 t, posiadających mniej niż 10 miejsc. Pozostałe pojazdy i zespoły pojazdów podlegają opłacie w ramach elektronicznego systemu poboru opłat viaTOLL.

Stawki opłat i sposoby płatności

Opłata za przejazd jest zróżnicowana w zależności od rodzaju pojazdu oraz od liczby przejechanych kilometrów. Przy wjeździe na odcinek autostrady objęty MSPO, kierowca pobierze bilet na podstawie którego dokona opłaty w miejscu poboru opłat, opuszczając ten odcinek. Tylko dwa miejsca poboru opłat są zlokalizowane w głównym ciągu drogi – na początku i na końcu odcinka Konin-Stryków. Wszystkie pozostałe bramki są umieszczone na zjazdach z autostrady, dzięki czemu kierowcy nie muszą zatrzymywać się przy każdym węźle.

Stawki opłat wynoszą:

  • Motocykle – 0,10 zł/ km
  • Pozostałe pojazdy lub zespoły pojazdów o DMC<3,5 t (samochody osobowe, dostawcze, mikrobusy) – 0,20 zł/ km

Opłat można dokonywać kartami bankowymi, gotówką lub kartami flotowymi DKV, BP / ARAL, ENI / AGIP, OMV, Statoil i UTA. Opłaty gotówkowe przyjmowane są w złotych polskich (bilon i banknoty) oraz w euro (tylko banknoty). Reszta zawsze wydawana jest w złotych.

 

źródło: www.viatoll.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here