Opłaty drogowe z DKV.

0
201

DKV Euro Service, operator kart paliwowych, oferuje rozliczanie opłat za autostrady we wszystkich systemach, które działają dziś w Europie. Dotyczy to zarówno elektronicznego poboru myta, jak i kupna winiet.

Zgodnie zapowiedziami rządu w lipcu tego roku ma ruszyć nowy system pobierania opłat drogowych w Polsce.

Oparty będzie na małym urządzeniu pokładowym, które naliczać będzie automatycznie opłatę. Podobnie jak w innych krajach, nowe e-myto będzie można rozliczyć za pośrednictwem kart paliwowych.

przejdź do: viaTOLL przez DKV

DKV jest jednym z nielicznych operatorów kart, którzy wyspecjalizowali się w rozliczaniu opłat za przejazdy autostradami, tunelami i mostami. Świadczy usługi finansowe, które polegają na obsłudze transakcji dokonywanych przez klientów na europejskich drogach. Oferuje zarówno urządzenia do dokonywania opłat, jak i fakturowanie tych płatności.

Obecnie DKV obsługuje wszystkie systemy opłat drogowych, które obowiązują w Europie. Dotyczy to zarówno winiet, jak i elektronicznych systemów pobierania myta: Toll Collect w Niemczech, GO Box w Austrii, Premid w Czechach, Myto w Słowacji, Telepass we Włoszech oraz TIS PL we Francji i Hiszpanii.

przejdź do: e-myto

Podstawę ich działania stanowi urządzenie montowane w pojeździe, tzw. box, który automatycznie nalicza opłatę, kiedy pojazd mija specjalne bramki zbudowane przy drogach (patrz zdjęcie).

Zaletą korzystania z kart paliwowych do rozliczania myta jest prostota rozliczeń. Operator karty załatwia za klienta wszystkie formalności, a następnie zajmuje się łącznym fakturowaniem opłat drogowych z całej Europy. Termin płatności faktur DKV wynosi 21 dni, a więc pozwala firmie wcześniej przygotować się na wydatki. Kontrolę wydatków na autostrady zapewnia program eReporting DKV.

przejdź do: viaTOLL przez DKV

Jako pierwszy w Europie łącznie analizuje koszty opłat drogowych oraz tankowań paliwa. Pozwala automatycznie tworzyć i zapisywać dowolne zestawienia danych. Ostrzega także o dokonaniu przez kierowcę nieplanowanej transakcji – na przykład podróży zakazanym odcinkiem autostrady we Francji.

Wszystkie dane dostępne są online, a więc z eReportingu można korzystać z dowolnego komputera i o dowolnej porze dnia. Ważną rolę informacyjną pełnią internetowe serwisy DKV poświęcone opłatom drogowym. Jednym z nich jest mapa Europy, gdzie wystarczy najechać kursorem na wybrane państwo, aby zobaczyć w szczegółach, jaki system opłat tam obowiązuje.

Inny serwis pokazuje aktualne tabele stawek w poszczególnych krajach – wystarczy wybrać kraj, a następnie żądany odcinek drogi. Najbardziej popularnym wśród klientów narzędziem jest Nawigator DKV, który oblicza łączną wysokość opłat drogowych na wybranej trasie.

 

źródło: www.dkv-euroservice.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here