MANUALNY SYSTEM POBORU

Kierowcy pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5t będą również zobowiązani do uiszczania opłat za przejazdy wybranymi odcinkami autostrad płatnych objętymi Manualnym Systemem Poboru Opłat Drogowych viaTOLL. MSPO jest o charakterze zamkniętym, czyli każdy pojazd wjeżdżający na jakikolwiek odcinek objęty systemem manualnym, będzie pobierał bilet, na którego podstawie będzie naliczana opłata w miejscach poboru opłat (na bramkach) zlokalizowanych przy zjazdach z odcinków płatnych. Opłata za przejazd, będzie zależeć od rodzaju pojazdu oraz długości przejechanej trasy po odcinku płatnym.

Podstawa prawna: Ustawa o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym  (Dz. U. 1994, Nr 127, poz. 627 z późn. zm.).

MSPO będzie obowiązywał już od 1 lipca 2011 roku na odcinku autostrady A-2 Modła (Konin) – Stryków I

Dnia 01 stycznia 2012 roku planowane jest dodanie do MSPO kolejnego odcinka tj. autostrada A-4 Bielany Wrocławskie – Sośnica

 

przejdź do: Wykaz płatnych dróg

W Manualnym Systemie Poboru Opłat (MSPO), pojazdy i zespoły pojazdów o DMC<3,5t, mogą regulować płatności dwoma metodami:

  • Manualnie – gotówką, kartą płatniczą lub kartą kredytową
  • Elektronicznie – używając urządzenia płatniczego o nazwie viaAUTO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here