Opłaty drogowe Polska

viaTOLL – Elektroniczny system poboru opłat drogowych w Polsce

1 lipca 2011 Rząd Polski wprowadził elektroniczny system poboru opłat za korzystanie z infrastruktury drogowej. Za wdrożenie systemu viaTOLL odpowiedzialna będzie austriacka firma Kapsch TrafficCom ,  która wdrożyła podobne systemy w takich krajach jak Austria, Czechy czy Szwajcaria. Z systemu w początkowej fazie będą mogli korzystać kierowcy aut ciężarowych i autobusów. W późniejszym czasie dojdzie taka możliwość dla kierowców aut osobowych.

1. Co to jest viaTOLL?

2. Jak działa system viaTOLL

3. Co to jest viaBOX?

4. Co to jest viaAUTO?

5. Manualny System Poboru Opłat

6. Wykaz dróg płatnych, objętych systemem viaTOLL

7. Stawki opłat drogowych w systemie viaTOLL

8. Jak płacić w systemie viaTOLL

9. Rejestracja w systemie viaTOLL

10. Punkty Obsługi Klienta systemu viaTOLL

11. Punkty Dystrybucji systemu viaTOLL

8 KOMENTARZE

  1. Stawki są zbyt duże jak na nasze polskie realia (zarobki, podatki, ceny paliw o jakości tych naszych dróg szkoda pisać.

  2. Proponuję wprowadzić ten system dla pieszych i objąć nim chodniki. Część jest w opłakanym stanie a gmin nie stać na remont.

  3. Jak mam rozliczać przejazd osobowego z przyczepą,jeśli wykupiłem viatoll na przyczepę, a wprowadzono opłaty manualne na autostradzie,jeszcze dokonam przepłacenia i kto mi odda?

  4. Coraz bardziej jestem za wyjazdem z tego złodziejskiego niby Państwa,rozkradli to z czego były pieniądze,a teraz nas okradają.Ludzie obudźcie się bo niewiele czasu zostało Polsce.Podkreślam że nie jestem PISowcem i nie wiem na kogo głosować. 🙁

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here