KONWENCJA MYTO 2011. Nie płać nowej opłaty drogowej!

0
188

Celem akcji Konwencja MYTO2011 jest zdjęcie kosztu myta z pojedynczego przewoźnika na cały łańcuch producentów, hurtowników, detalistów, handlowców, konsumentów korzystających z danego transportu. 

Konwencja MYTO 2011 ma na celu zachęcenie przewoźników do umieszczania na zleceniach transportowych – oprócz dotychczasowej ceny za przewóz – dodatkowej pozycji : “Myto”. Dzięki temu ciężar kosztów poniesionych, w związku z wprowadzeniem od 1 lipca 2011 roku Elektronicznego Systemu Poboru Opłat o nazwie viaTOLL, przeniesiony zostanie na klientów. Przewoźnicy nie będą musieli obniżać stawek za transport, a korzystający z ich usług będą wiedzieli, że wyższy koszt przewozu podyktowany jest wprowadzeniem myta.

przejdź do: Co to jest viaTOLL?

System opłat będzie obowiązkowy dla pojazdów lub zespołu pojazdów o masie przekraczającej 3,5 tony oraz dla pojazdów posiadających więcej niż 9 miejsc siedzących.

Wykaz dróg i autostrad, na których będzie pobierane myto można znaleźć pod adresem http://viabox.pl/wykaz-platnych-drog/, natomiast prognozowane opłaty przedstawione są w tabeli pod adresem http://viabox.pl/stawki-oplat-drogowych-w-polsce/.

przejdź do: Wykaz płatnych dróg

Do Konwencji powinien przystąpić każdy kto poniesie ciężar wprowadzenia poboru myta, zwłaszcza, że koszty transportu są coraz wyższe. Do akcji przyłączyło się już niemal 400 firm i liczba ta ciągle rośnie.

Aby wpisać się na listę przewoźników popierających Konwencję Myto 2011, wystarczy wypełnić krótki formularz, co zajmuje dosłownie kilka sekund.

Formularz dostępny jest pod adresem http://myto2011.pl/site/myto.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here