Emapa udostępni e-myto

0
194

Łódzka Spółka Emapa, dostawca rozwiązań geoinformatycznych do zarządzania flotą transportową, już wkrótce udostępni najnowsze wersje swoich produktów – wzbogacone o moduł e-myto uwzględniający nowo wprowadzane opłaty drogowe.

Już za niecały miesiąc zacznie w Polsce obowiązywać Elektroniczny System Poboru Opłat Drogowych, czyli tzw. e-myto. Do zmian, jakie się z tym wiążą przygotowuje się cała branża transportowa. Wyposażenie pojazdów w odpowiednie urządzenia, rejestracja i wdrożenie systemu poboru opłat to tylko jeden z elementów, o jakie trzeba zadbać. Zarządcy i właściciele flot pojazdów muszą wziąć pod uwagę jeszcze znacznie bardziej skomplikowaną kwestię – optymalizację planowania tras i zleceń transportowych uwzględniającą koszty związane z e-mytem.

przejdź do: e-myto

Proste kalkulatory dostępne na kilku witrynach internetowych mogą służyć jedynie jako ogólny zarys kosztów i nie mają zastosowania w kompleksowym zarządzaniu flotą. Odpowiedzią na potrzeby firm transportowych, planistów i dystrybutorów będzie natomiast oferta Emapy. Takie rozwiązania Spółki, jak seria aplikacji Emapa Transport, serwer map MapCenter czy technologia webowa EMAPI to obecnie jedne z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych na rynku rozwiązań w swojej kategorii. Pozycja Emapy w tym segmencie zapewne jeszcze się umocni po tym, jak Spółka wzbogaci je o poszukiwany przez setki firm moduł e-myto.

przejdź do: Co to jest viaTOLL

Co umożliwi moduł e-myto? Wśród podstawowych możliwości dostępnych dzięki tej nowo dodanej funkcjonalności znajdzie się m.in. obliczanie kosztów trasy z uwzględnieniem aktualnych opłat drogowych, prezentacja trasy na mapie z zaznaczeniem odcinków, na których pobierane są opłaty, wytyczanie trasy alternatywnej – omijającej drogi, na których pobierane jest e-myto, konfiguracja parametrów pojazdu (np. gabarytów, emisji spalin) czy generowanie szczegółowego raportu trasy uwzględniającego wysokość opłat drogowych i kosztów eksploatacji pojazdu. Co istotne, każde rozwiązanie wzbogacone o e-myto wyposażone zostanie również w najnowsze dane mapowe (czerwiec 2011),uwzględniające wszystkie nowo oddane odcinki dróg w Polsce. Ponadto, produkty te oferować będą tradycyjnie szeroki wachlarz innych funkcji i możliwości, niezbędnych w zarządzaniu flotą transportową.

przejdź do: Wykaz płatnych dróg

Dzięki możliwościom oferowanym przez rozwiązania Emapy, właściciele i managerowie flot transportowych będą dokładnie wiedzieli, ile wyniesie opłata drogowa za przejazd daną trasą, jakie będą całkowite koszty tej trasy, czy można wytyczyć inną trasę i czy przejazd nią będzie się opłacał (jaki będzie jej czas i koszt w porównaniu z trasą wyznaczoną po drogach płatnych). Możliwość konfiguracji każdego z pojazdów (dopasowania gabarytów czy emisji spalin) gwarantuje, że wytyczone trasy i obliczone koszty będą zbieżne z tymi naliczonymi przez Elektroniczny System Poboru Opłat Drogowych. W efekcie, moduł e-myto udostępniony przez Emapę pozwoli na efektywniejszą realizację wszystkich zadań związanych z zarządzaniem flotą transportową przy uwzględnieniu nowo wprowadzanych opłat drogowych.

przejdź do: Stawki opłat drogowych

Premiera nowych wersji produktów Emapy, wyposażonych w moduł e-myto planowana jest na drugą połowę czerwca 2011 r. E-myto to jednak tylko jedno z rozwiązań dedykowanych dla flot transportowych, jakie w ostatnim czasie przygotowała Emapa. Od kilku miesięcy firma udostępnia system Traffic, informujący o aktualnych utrudnieniach w ruchu oraz rozbudowany moduł optymalizacji i harmonogramowania tras (obsługujący m.in. okna czasowe). Pod koniec maja br. premierę miała nowa wersja programu do nawigacji GPS AutoPilot, wyposażonego m.in. w opcję TRUCK – czyli optymalizację trasy dla pojazdów ciężarowych w oparciu o bazę ograniczeń tonażowych i wysokościowych (unikanie zbyt niskich wiaduktów i zwężonych odcinków dróg). Wkrótce zaś, na rynku ukaże się całkowicie nowatorskie rozwiązanie łączące w sobie funkcje nawigacji i monitoringu pojazdów – AutoPilot Monitoring.

przejdź do: Jak płacić za viaTOLL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here