Aplikacja viaTOLL Kalkulator dostępna w App Store

0
211

Od dzisiaj w sklepie App Store można nabyć aplikację viaTOLL Kalkulator. Pozwala on użytkownikom korzystającym z systemu płatnych dróg w Polsce obliczyć koszt przejazdu w zależności od wagi pojazdu, klasy emisji EURO oraz typu drogi.

Od 1 lipca 2011 r. wszystkie pojazdy o masie powyżej 3,5 t. oraz autobusy o liczbie miejsc większej niż 9 muszą płacić za przejazd wybranymi odcinkami polskich dróg, za pomocą systemu viaTOLL. Płatność odbywa się poprzez doładowanie urządzenia viaBOX.

Niestety jego użytkownik nie wie jaki jest stan konta w systemie i ile kosztuje go przejazd danego odcinka. Sama obsługa urządzenia również nie należy do najłatwiejszych.

Kara za przejazd płatnym odcinkiem bez doładowania kosztuje 3000 zł. Kierowca, który nie zna kosztu przejazdu daną trasą może łatwo stracić orientację i doładować urządzenie viaBOX zbyt niską kwotą.

Wszystkie te problemy rozwiązuje aplikacja viaTOLL Kalkulator. Poza obliczeniem kosztu przejazdu użytkownik znajdzie w niej następujące narzędzia:

Lista płatnych odcinków dróg w aplikacji jest na bieżąco aktualizowana. Wkrótce planowane jest rozwinięcie kolejnych funkcji ułatwiających kierowcom ciężarówek korzystanie z polskich dróg.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here