viaBOX 2 dla pojazdów z pełnymi metalizowanymi szybami

viaBOX.pl 30 maja 2011 3
viaBOX 2 dla pojazdów z pełnymi metalizowanymi szybami

viaBOX-2

Urządzenie viaBOX-2

 

W odpowiedzi na sygnały zaniepokojonych kierowców informujemy iż wg. informacji uzyskanych od obsługi systemu viaTOLL, użytkownicy pojazdów wyposażonych w szyby czołowe metalizowane na całej powierzchni mogą bez przeszkód korzystać z systemu viaTOLL. Muszą jednak podczas procesu rejestracji poprosić o wydanie specjalnego urządzenia pokładowego viaBOX-2. Kaucja za to urządzenie wynosi 120 zł i jest identyczna jak w przypadku viaBOX-ów dla pozostałych pojazdów.

przejdź do: Co to jest viaTOLL?

Od 1 lipca pojazdy podlegające obowiązkowym opłatom drogowym, które poruszają się po sieci dróg płatnych, muszą być wyposażone w urządzenia pokładowe viaBOX. Obowiązek ten dotyczy pojazdów samochodowych lub zestawów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony oraz autobusów niezależnie od ich DMC. Obecnie w placówkach zlokalizowanych na terenie całej Polski trwa rejestracja w systemie i dystrybucja urządzeń pokładowych viaBOX. Właściciele pojazdów wyposażonych w metalizowane szyby otrzymają specjalne urządzenia pokładowe viaBOX-2.

przejdź do: Co to jest viaBOX?

viaBOX-2 tylko do szyb w pełni metalizowanych
Warto zaznaczyć, że pojazdów, które wyposażone są w szyby metalizowane na całej powierzchni jest niewiele. Większość samochodów ma szyby niemetalizowane lub metalizowane jedynie na określonym fragmencie swojej powierzchni. W tym drugim przypadku wystarczy zastosować zwykłe urządzenie viaBOX. Należy je przytwierdzić do fragmentu szyby, gdzie nie ma matalizowanej warstwy. Jeżeli szyba jest metalizowana na całej powierzchni, wówczas należy zastosować urządzenie via-BOX-2. Jest ono wyposażone w dodatkową antenę zewnętrzną. Jego montaż jest prosty i można go dokonać samodzielnie, postępując zgodnie ze wskazówkami zawartymi w instrukcji obsługi dołączonej do urządzenia.

przejdź do: Rejestracja w systemie viaTOLL

3 komentarze »

 1. jerzy 11 października 2011 at 15:27 - Reply

  tak ,tylko nigdzie w punktach sprzedazy ich nie majom, nawet na infolini nie wiedzom gdzie je sprzedajo!

 2. CYNGIEL 17 grudnia 2012 at 19:52 - Reply

  dokladnie kaza placic OBOWIAZKOWO A UZADZENIA VIABOX 2 NIKT NIE MA. DZIS PAN Z INFOLINI MOWIL MI ZE MAM JEZDZIC Z WYSTAWIANA REKA PRZEZ OKNO, A PANI NA STACJI ZE MAM PRZEDNIA SZYBE WYMIENIC.

  • Anonim 31 października 2013 at 20:29 - Reply

   najlepiej na stale za szyba zamontowac

Dodaj komentarz »