viaAUTO

 

viaAUTO dla samochodów poniżej 3,5t

Każdy kierowca pojazdu lub zespołu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3500 kg, poruszający się po drogach płatnych, zarządzanych przez GDDKiA, będzie miał możliwość dobrowolnego skorzystania z systemu viaTOLL. Aby skorzystać z takiego rozwiązania, należy wyposażyć swój pojazd w małe elektroniczne urządzenie pokładowe o nazwie viaAUTO. Dzięki urządzeniu viaAUTO, jest możliwe naliczanie opłat drogowych za przejazd, automatycznie w sposób elektroniczny, bez potrzeby zatrzymywania się przy punktach poboru opłat. viaAUTO podczas przejazdu pod bramownicami, przesyła przekaźnikom zakodowane dane o pojeździe, na których podstawie naliczana jest opłata za przejazd.

 

viaAUTO – Otrzymanie i instalacja

Urządzenie viaAUTO będzie można nabyć w Punktach Obsługi Klienta viaTOLL lub w Punktach Dystrybucji viaTOLL po wcześniejszym podpisaniu umowy i zarejestrowaniu danego pojazdu w systemie viaTOLL. Rejestracja w systemie viaTOLL jest bezpłatna, natomiast kaucja za urządzenie zostanie podana przed udostępnieniem możliwości płatności elektronicznych w systemie viaTOLL dla pojazdów samochodowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3500 k, jednak nie później niż 01.01.2012 r.

Instalacja urządzenia viaAUTO, tak samo jak w przypadku urządzenia viaBOX, będzie bardzo prosta. Należy przykleić urządzenie do szyby pojazdu, po jej wewnętrznej stronie, za pomocą dwustronnych plastrów samoprzylepnych, które będą dołączone do każdego urządzenia i będą znajdować się w jego opakowaniu. W opakowaniu będzie również znajdować się szczegółowa instrukcja obsługi która opisywać będzie proces instalacji urządzenia, oraz zawierać będzie wszelkie dodatkowe informacje odnośnie działania urządzenia viaAUTO. Urządzenia pokładowego viaAUTO, nie będzie trzeba podłączać do gniazdka, gdyż jego źródłem zasilania będą baterie. Należy zapamiętać iż jedno urządzenie viaAUTO, będzie mogło być używane tylko z jednym konkretnym pojazdem, który został zarejestrowany w systemie viaTOLL.

Dodaj komentarz »

Facebook

Twitter