Ruszył automatyczny system viaTOLL dla samochodów osobowych

viaBOX.pl 4 czerwca 2012 3
Ruszył automatyczny system viaTOLL dla samochodów osobowych

Zgodnie z zapowiedziami w nocy z 31 maja na 1 czerwca 2012 roku ruszył elektroniczny system poboru opłat viaTOLL przeznaczony dla kierowców samochodów osobowych. Dla nich viaTOLL jest wygodnym, elektronicznym sposobem płatności za przejazd odcinkami A2 Konin-Stryków i A4 Bielany Wrocławskie-Sośnica.

System viaTOLL dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej o niższej lub równej 3,5 t został uruchomiony jednocześnie na dwóch odcinkach autostrad zarządzanych przez GDDKiA. Podstawową zaletą systemu jest możliwość bezgotówkowego rozliczania przejazdów tymi odcinkami. Dodatkowo system znacząco przyspiesza przejazd pojazdów osobowych przez punkty poboru opłat, poprawiając przepustowość państwowych autostrad płatnych.

Obecnie firmy zakupiły około 1000 urządzeń pokładowych viaAUTO. Zgodnie z szacunkami firmy Kapsch, operatora systemu viaTOLL, w najbliższym czasie sprzedanych zostanie ok. 30 000 – 40 000 takich urządzeń. Największym powodzeniem cieszą się wśród kierowców z województw dolnośląskiego i śląskiego, przez które przebiega fragment autostrady A4 zarządzany przez GDDKiA. W przyszłości system viaTOLL będzie działał na kolejnych odcinkach autostrad.

W systemie można się zarejestrować odwiedzając jeden z Punktów Obsługi Klienta lub Punktów Dystrybucji. Ich adresy umieszczone są na stronie www.viaBOX.pl. Aż do 31 sierpnia urządzenie jest dostępne w promocyjnej cenie 70 zł brutto (standardowa cena to 135 zł brutto).

 

źródło: viatoll.pl

Dodaj komentarz »

Facebook

Twitter