Rozpoczęcie prac projektowych nad systemem viaTOLL na drodze krajowej nr 91

viaBOX.pl 18 stycznia 2012 2
Rozpoczęcie prac projektowych nad systemem viaTOLL na drodze krajowej nr 91

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku informuje, że rozpoczęły się prace projektowe nad wprowadzeniem elektronicznego systemu poboru opłat Viatoll na drodze krajowej nr 91. Zakładane uruchomienie systemu nastąpi prawdopodobnie w połowie 2012 roku.

Przypominamy, że system zakłada pobór opłat za pojazdy i zespoły pojazdów o masie powyżej 3,5 tony. Oddział w Gdańsku jest koordynatorem prac przygotowawczych. Badania natężenia ruchu prowadzone na zlecenie GDDKiA pokazały, że wprowadzenie systemu nie zmieniło natężenia ruchu na drodze krajowej nr 6, drodze ekspresowej S6 Obwodnicy Trójmiasta i na głównym ciągu komunikacyjnym Gdańska.

Natomiast znacząco wzrósł ruch samochodów ciężarowych na drodze krajowej nr 91, które zjechały z autostrady A1. Ten wzrost spowodował pogorszenie komfortu i wydłużenie czasu przejazdu, ale – co warte podkreślenia – nie przyczynił się do wzrostu ilości wypadków.


źródło: GDDKiA

2 komentarze »

  1. Zekis 21 lutego 2012 at 10:34 - Reply

    Tak się zastanawiam, jak można jeszcze bardziej dowalić kierowcom w Polsce… Może podwyższyć cenę paliw ? A może zwiększyć opłaty za przejazdy ? Rząd kombinuje na wszystkie możliwe sposoby.

  2. spoko 11 lipca 2012 at 04:36 - Reply

    Opłata za 91 to jest skandal.Serwuje nam kolein,dziury i brak min. bezpieczeństwa. To jest sprawa dla PROKURATORA o wyłudzenie.

Dodaj komentarz »